KKK

Oregon akutööriistad

Kõik, mida peate teadma OREGON®-i akutööriistade süsteemi kohta


Akud ja laadijad

Jah, kõik Oregon®-i 36 V* akud sobivad kokku kõikide Oregon®-i 36 V* tööriistade, akude ja laadijatega.

* 24 V ja kõrgema pinge jaoks disainitud tööriistad ja inverterid sobivad eeldusel, et tagatud on vastavus muudele miinimumnõuetele.

Akude erinevus seisneb peamiselt nende kaalus ja tööajas. B600E 4,0 Ah aku kaalub umbes 1,2 kg. B662E 6,0 Ah aku kaalub sama palju nagu B600E, ent tagab 66% võrra pikema tööaja.

Täiesti tühja 4,0 Ah aku täiesti täis laadimiseks kulub umbes 70 minutit (optimaalne 55 minutit) C750 kiirlaadijaga ja umbes 135 (optimaalne 120 minutit) minutit C600 laadijaga. Täiesti tühja 6,0 Ah aku täiesti täis laadimiseks kulub umbes 120 minutit (optimaalne 75 minutit) C750 kiirlaadijaga ja umbes 200 minutit (optimaalne 160 minutit) C600 laadijaga.

Liitium-ioonakudel on neli eelist muude tööriistaakude ees.

    • Suur energiatihedus: liitium-ioonakudele on iseloomulik suur energiatihedus väikese kaalu juures.
    • Võimsus ei vähene: liitium-ioonakud tagavad kogu tööaja jooksul (kuni akulaengu lõppemiseni) konstantse võimsuse.
    • Mäluefekti puudumine: laengu hoolduse ja kogu akulaengu ära kasutamise pärast enne aku uuesti laadimist ei ole vajalik muretseda ühtlase võimsuse säilimiseks aku kogu tööea jooksul.
    • Alati valmis: liitium-ioonakud püsivad laetuna kuid ilma, et neid oleks vaja hoida laadijas.

Oregon® laadijal on sisemine kaitseahel, mis teostab seiret ja lülitab laadija jõudeolekusse, kui sellega ei laeta parajasti akut. Laadija võib jääda elektrivõrku ühendatuks nii akuga kui ilma akuta.

Jah, nii 6,0 Ah kui 4,0 Ah aku võib jätta piiramata ajaks laadijasse.

Jah, Oregon® 4,0 Ah ja 6,0 Ah akude suutlikkus ei vähene akude uuesti laadimisel aku laadimise ja akulaengu ära kasutamise tsükli mis tahes punktis.

Liitium-ioonakusid ei tohi visata ära koos olmejäätmetega. Akusid ei tohi tuhastada. Ringlussevõtukeskused ja edasimüüjad/elektroonikakaupade jaeketid võtavad vastu nii 6,0 Ah kui 4,0 Ah kasutuselt kõrvaldatavaid akusid. Lisainfo numbril 616 4000 ja veebisaidilt jäätmejaam.

Kaubandusvõrgus pakutakse mitmeid erinevaid tooteid. OREGONi toote kahjustumise vältimiseks on soovitatav kasutada ainult järgmistele tehnilistele andmetele vastavat alalisvoolu-vahelduvvoolu inverterit:

Sisendpinge vahemik 10,5–15 V alalispinge*
Minimaalne väljundvõimsus 260 W
Impulssvõimsus >300 W
Vahelduvvooluväljundi sagedus 50–60 Hz
Vahelduvvooluväljundi pingevahemik >90 <130 V vahelduvpinge
Väljundi lainekuju Puhas siinuslaine
Tõhusus >80%
GFCI-ga (maandusrikke kaitselülitiga) väljund Eelistatud

Hekitrimmer, mudel HT275

4,0 Ah aku tagab HT275 hekitrimmerile umbes 100-minutise tööaja. Hekitrimmeri suutlikkus võib varieeruda lõikamistehnikast ja pügatava heki tüübist olenevalt.

Võtke kindlalt eesmisest ja tagumisest pidemest kinni. Tõmmake pöidlaga tagumisel pidemel päästikulukk tagasi ja vajutage reguleeritava töökiiruse päästikut, kuni lõiketerad liiguvad soovitud kiirusel.

Kui lõiketerad on nürid, siis saab neid viilides teritada, ent kui lõiketerad on oluliselt kahjustunud, siis tuleb need asendada. Selleks on müügil asendustera komplekt.

Kontrollige lõiketerasid iga kord enne hekitrimmeri kasutamist. Hoolitsege, et lõiketerad on teravad, et neil ei ole täkkeid ega tömpi serva ning et need ei takerdu ega kiilu kinni hekitrimmeri kasutamisel. Eemaldage lõiketeradelt viiliga korrapäraselt täkked ja kraadid tagamaks, et terad saavad vabalt liikuda.

Rohke maltspuiduga või tolmuses keskkonnas paiknevat hekki lõigates võib mahla ja mustuse kogunemine põhjustada aeg-ajalt terade kleepumist ja kinni jäämist. Puhastage selle vältimiseks lõiketerasid vähese vedela silikoonmäärdega ainult lõiketerade määritaval osal ja lülitage terad hetkeks tööle ühtlase määrimise tagamiseks. Teravad ja vabalt liikuvad lõiketerad lõikavad lihtsamalt kui nürid või kleepuvad terad.

Ei, hekitrimmeril on mitu kaitsefunktsiooni, mis seiskavad selle enne, kui see saab kahjustuda.

Lehepuhur, mudel BL300

4,0 Ah akuga on BL300 käsipuhuri tööaeg madalaimal sättel 90 minutit. Päästiku kõrgele sättele tõmbamisel on tööaeg 15 minutit ja turbonupu vajutamisel 7 minutit. BL300 käsipuhuri reguleeritava töökiiruse päästik võimaldab kasutajal valida eelistatud võimsuse ja sellele vastava tööaja.

BL300 käsipuhur on disainitud töötama võimalikult vaikselt. Kuulmiskaitseid ei ole vaja kasutada. Akutoide ja ventilaatori vaikne disain tagavad madala mürataseme: ainult 84 dB maksimaalsel võimsusel.

Otsak on disainitud tööriistale väga tihedalt sobituma nõuetekohase ühenduse tagamiseks. Seadke puhuritoru eendid kindlasti kohakuti otsakul olevate paigaldussoontega ja ühendage otsak kindlalt puhuritoru külge.

Tehke nii aku vabastamiseks puhuri küljest: tõstke üles aku all õhu sisselaskeava filtri kohal paiknev hoob.

Mootorsaag, mudel CS300

Täiesti täis laetud 4,0 Ah akuga saab lõigata läbi kuni 440 5–7 cm läbimõõduga oksa. Sae suutlikkus võib varieeruda saagimistehnikast, keti teravusest ning oksa jämedusest ja puidu liigist olenevalt. Lõikevõime ja lõigatavate okste arv akulaengu kohta väheneb oluliselt puidu läbimõõdu suurenedes.

Mudelil CS300 on harjadeta mootor, suur võimsus ja jõumoment, võimaldamaks kasutajal rohkem tööd teha. Juhtplaadi pikkust on mudelil CS300 40 sentimeetrit ja sellel on ka ilma tööriistadeta pingutatav kett. Mudelil CS300 on veel patenditud PowerSharp®-i iseteritava keti süsteem, et teil poleks enam kunagi vaja lõigata nüri ketiga.

7–15 cm läbimõõduga oksa saagimiseks kulub mootorsael umbes 3 sekundit, jämedamate, 20–25 cm läbimõõduga okste puhul umbes 18 sekundit. Sae suutlikkus võib varieeruda lõikamistehnikast, keti teravusest ja puidu kõvadusest olenevalt.

Mootorsael on sisseehitatud keti teritamise süsteem. Kui kett on nüri või ei lõika piisavalt kiiresti, siis pange mootorsaag täiskiirusel tööle, hoidke punast hooba 3–5 sekundit tõmmatuna ja kett lõikab jälle nagu uus. Igat PowerSharp®-i ketti saab teritada umbes 10–20 korda olenevalt sellest, kui kahjustunud on kett enne teritamist.

Jah, mootorsael saab kasutada ka muid kette, ent integreeritud teritamisfunktsioon töötab ainult PowerSharp®-i ketiga. Eemaldage muud tüüpi keti paigaldamisel terituskivi, kuna kett võib muidu kahjustuda, kui terituskivi on paigaldatud ja te tõmbate punast hooba. Mootorsael saab kasutada ükskõik millist 56 veolüliga 3/8-tollist Low Profile™ .050″ ketti.

40 cm pikemat juhtplaati ei ole soovitatav paigaldada. Mootorsaag on disainitud nii, et sellele on optimaalne 40 cm juhtplaadi pikkus. Mootorsae suutlikkus väheneb pikema juhtplaadi kasutamisel. Mootorsaele saab paigaldada A041 sabakinnitusega lühema juhtplaadi.

Jah, lõikesüsteemi nõuetekohaseks määrimiseks on vaja kasutada juhtplaadi- ja ketiõli. Soovitatav on kasutada OREGON®-i juhtplaadi- ja ketiõli. Pange mootorsaag külili, keerake õlipaagi kork lahti ja täitke paak õliga. Kontrollige õlitaset iga kord, kui akut laete, ja lisage õli vastavalt vajadusele.

Keti pingutamiseks tuleb kindlasti aku eemaldada ja kanda töökindaid. Keerake külgmisel kattel olevat vabastusnuppu 1,5 pöörde võrra vastupäeva lahtipoole. Kasutage punast pingutusrõngast keti pingutamiseks – selle päripäeva keeramine lisab pingust. Kui kord kett saab soovitud viisil pingutatud, siis pingutage külgmisel kattel paiknev vabastusnupp uuesti kindlalt.

Tehke nii aku vabastamiseks mootorsae küljest: tõstke üles tagumisest pidemest paremal aku all paiknev vabastushoob.

Ei, mootorsael on mitu kaitsefunktsiooni, mis seiskavad selle enne, kui see saab kahjustuda.

Teleskoopvarrega mootorsaag, mudel PS250

Täiesti täis laetud 4,0 Ah akuga saab lõigata läbi kuni 500 5–7 cm läbimõõduga oksa. Sae suutlikkus võib varieeruda saagimistehnikast, keti teravusest ning oksa jämedusest ja puidu liigist olenevalt. Lõikevõime ja lõigatavate okste arv akulaengu kohta väheneb oluliselt puidu läbimõõdu suurenedes.

Mootorsae teleskoopvarre pikkus on reguleeritav vahemikus 2,2 m kuni 3,15 m, tagades nii kuni umbes 4,57-meetrise ulatuse (eeldusel et 178 cm pikkune isik kasutab seda 60-kraadise nurga all).

Soovitatav on kasutada Micro-Lite Narrow-Kerf 3/8″ Low-Pro .043 saeketti (OREGON® R34, 90PX034E), ent kasutada saab ükskõik millist 34 veolüliga 3/8 Low-Pro .043 ketti.

PS250 teleskoopvarrega mootorsaele saab küll paigaldada A041 sabakinnitusega muu juhtplaadi, ent seda ei ole soovitav teha ja see võib muuta kehtetuks toote garantii.

Jah, lõikesüsteemi nõuetekohaseks määrimiseks on vaja kasutada juhtplaadi- ja ketiõli. Soovitatav on kasutada OREGON®-i juhtplaadi- ja ketiõli. Pange mootorsaag külili, keerake õlipaagi kork lahti ja täitke paak õliga. Kontrollige õlitaset iga kord enne sae kasutamist ja lisage õli vastavalt vajadusele.

Ei, külgmisel kattel olev nupp pingutab juhtplaadi mootorsae kere vastu. Kett venib normaalkasutuse käigus ja vajab seetõttu korrapäraselt uuesti pingutamist. Kasutage kruvitsat pinguse reguleerkruvil, mis paikneb mootorsae esiotsal juhtplaadist vasakul, et pingutada kett kasutusjuhendis kirjeldatud viisil.

Ei, teleskoopvarrega mootorsael on mitu kaitsefunktsiooni, mis seiskavad selle enne, kui see saab kahjustuda.

Trimmer/servalõikur, mudel ST275

Täiesti täis laetud 4,0 Ah aku võimaldab masinaga töötada 35–45 minutit. Masina suutlikkus võib varieeruda kasutustehnikast ja trimmerdatava muru/heina või taimestiku tüübist olenevalt.

ST275 trimmer/servalõikur on akutööriistade süsteemi teise põlvkonna parandatud talitluse ja suutlikkusega masin. Selle täiustuste hulka kuuluvad patenditud hammasajami tehnoloogia 50% võrra suurema jõumomendi ja võimsuse tagamiseks, suurem lõikekaar, uus täiustatud lõikepea pikema tööaja tagamiseks, heina mähkumistõke, väiksem vibratsioon ja lihtsam jõhvi laadimine ja pikem vars suurema ulatuse ja ergonoomilisema kasutuse tagamiseks.

Trimmeril/servalõikuril on kergelt vastu maad lüües jõhvi etteandega trimmeripea. Jõhvi etteandmiseks tuleb lihtsalt töötava trimmeri/servalõikuri trimmeripead kergelt vastu maad lüüa.

Ei, trimmeril/servalõikuril on lihtsalt laaditav trimmeripea. Pead ei ole vaja eemaldada ega lahti võtta jõhvi lisamiseks. GSL mudelil tuleb jõhvipea pooleks võtta ja sisestada uus diskett jõhvi.

Suurema läbimõõduga ega ümarjõhvi ei ole soovitav kasutada. Trimmer/servalõikur on disainitud kasutama optimaalse talitluse ja tööaja tagamiseks 2,0 mm (.080”) keerutatud jõhvi. Suurema läbimõõduga jõhv või ümarjõhv vähendaks trimmeri/servalõikuri suutlikkust ja tööaega, ent ST275 trimmeri/servalõikuriga saab siiski kasutada nii 2,0 mm (.080”) kui 2,4 mm (.095”) trimmerijõhvi. GSL mudeliga saab kasutada ainult spetsiaalseid jõhvi diskette.

Ei, ST275 on disainitud kasutamiseks ainult OREGON®-i ST275 asendustrimmeripeaga.

Jah, trimmeri/servalõikuri eesmine pide on reguleeritav. Pidet saab piki vart edasi ja tagasi liigutada, leidmaks mugavat asendit trimmerdamiseks, puhastamiseks või servalõikuseks.

Tööriista saab kiiresti ja lihtsalt muuta trimmerist servalõikuriks. Selleks tuleb lihtsalt servakaitse alla pöörata, nii et see eendub trimmerist ja klõpsab kohale.

Ei, trimmeril/servalõikuril on mitu kaitsefunktsiooni, mis seiskavad selle enne, kui see saab kahjustuda.